Smaller Default Larger

Medyczny Dla Dzieci otwiera gabinet rehabilitacyjny

Gabinet rehabilitacyjny Medyczny dla dzieci WrocławW związku z licznymi prośbami rodziców o prowadzenie rehabilitacji systemem Krabat miło nam jest poinformować, że od października rusza nasz "osobisty" firmowy gabinet fizjoterapii. Oczywiście naszą podstawową specjalnością będzie terapia najmłodszych pacjentów ale nie zabraknie równiez miejsca dla dorosłych. Nasza oferta uzupełniana będzie zgodnie z Waszymi sugestiami. Na początek do Waszej dyspozycji będą fizjoterapeuci, psycholog i już niedługo logopeda. W ramach działalności gabinetu zapraszamy Was równiez  na rehabilitację na basenie. Zobaczcie szczegóły naszej oferty.

bis20141107 110209

Postawowe Nazwa

dla dzieci

i młodzieży                           

Neurorozwojowa diagnostyka i terapia niemowląt i dzieci
Rehabilitacja i usprawnianie przy pomocy wielofunkcyjnego systemu Krabat (system otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Rehabilitacja 2014 w Łodzi)
Rehabilitacja  i pionizacja na basenie z zastosowaniem Krabat Pirat (system Krabat otrzymał Złoty Medal Międzynarodowych Targów Rehabilitacja 2014 w Łodzi)
Masaż Shantala
Rehabilitacja oddechowa (ćwiczenia oddechowe, nauka efektywnego kaszlu, ćwiczenia z trenażerem,  ćwiczenia mięśni oddechowych, drenaż oskrzelowo-płucny PEP, drenaż oskrzelowo-płucny Vibra Vest, drenaż ręczny ułożeniowy,  gimnastyka  oddechowa)
Instruktaż pielęgnacyjny niemowląt i wcześniaków

 

Pozostałe Nazwa

dla dzieci

i młodzieży              

PNF – torowanie nerwowo-mięśniowe
Kinesiotaping 
Gimnastyka korekcyjna i korekcja wad postawy
Podograficzne badanie stóp, dobór indywidualnego programu usprawniania
Masaż leczniczy

 

Podstawowe Nazwa
dla dorosłych           
PNF – torowanie nerwowo-mięśniowe
Rehabilitacja oddechowa
Kinesiotaping
Indywidualna gimnastyka ogólnousprawniająca
Rehabilitacja w wodzie
Masaż leczniczy kregosłupa
Masaż klasyczny
Masaże wellnes

 

Instruktaż Nazwa
dla dorosłych Instruktaż pielęgnacji niemowląt i wcześniaków
dla dzieci i dorosłych Instruktaż oddechowy

 

Nasi specjaliści:

 

Małgorzata Chrzan - mgr fizjoterapii


Małgorzata Chrzan

 • Absolwentka Wydziału Nauk o Zdrowiu Kierunek Fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śl. we Wrocławiu
 • Studentka studiów podyplomowych na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu na kierunku Fizjoterapia w pediatrii.
 • Równocześnie pełni funkcję wolontariusza we wrocławskiej Fundacji „Promyk Słońca”.
 • Uczestniczyła w wielu warsztatach i kursach o tematyce pediatrycznej.
 • Jest autorką kilku prac naukowych. Dwie z nich zostały przedstawione na Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Majówka Młodej Fizjoterapii” we Wrocławiu. Natomiast praca pt.” Skuteczność metody kinesiology taping'u u pacjentów z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych” została opublikowana w czasopiśmie AlterEgo Seniora.
 • Jako certyfikowana terapeutka koncepcji PNF wykorzystuje tą metodę w pracy z pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi.
 • W trakcie studiów miała okazję pracować z małymi pacjentami w wielu renomowanych ośrodkach rehabilitacyjnych oraz szpitalach. Zdobyte doświadczenie pozwala jej na pracę z dziećmi z różnymi jednostkami chorobowymi takimi jak: mózgowe porażenie dziecięce, choroby genetyczne (zespół Downa), czy zespoły nerwowo-mięśniowe (dystrofia mięśniowa, rdzeniowy zanik mięśni).
 • Obecnie zajmuje się dziećmi z dysfunkcjami motorycznymi i neuromotorycznymi, jak również z asymetrią ułożeniową.
 • Jako jedna z nielicznych posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi nowoczesnym systemem rehabilitacyjnym firmy Krabat (system rehabilitacji i usprawniania dzieci i młodzieży Krabat został doceniony i wyróżniony Złotym Medalem  Targów Rehabilitacji w Łodzi w roku 2014). Umożliwia jej to prowadzenie wszechstronnego i bogatego programu rehabilitacyjnego.
 • Wykorzystuje również metodę Kinesiology Taping'u, która jest doskonałym uzupełnieniem innych metod rehabilitacyjnych oraz pomaga w walce z bólem, urazami i obrzękami.
 • Umiejętność prowadzenia gimnastyki korekcyjnej poprzez zastosowanie starannie dobranych ćwiczeń pozwala na prowadzenie. skutecznego programu redukującego wady postawy u dzieci i młodzieży.

 

Natalia Szubelak - mgr fizjoterapii

 Natalia Szubelak

 • Absolwentka Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu
 • Studentka studiów podyplomowych na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Logopedia
 • Posiada bogate doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyte w czasie studiów i podczas praktyk w renomowanych placówkach takich jak: Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej, Karkonoskie Centrum Zdrowia, Uzdrowisko Cieplice, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 1 we Wrocławiu, Centrum Diagnostyczno Rehabilitacyjne „Promyk Słońca”.
 • Jako jedna z nielicznych posiada kwalifikacje do pracy z dziećmi nowoczesnym systemem rehabilitacyjnym firmy Krabat (system rehabilitacji i usprawniania dzieci i młodzieży Krabat został doceniony i wyróżniony Złotym Medalem Targów Rehabilitacji w Łodzi w roku 2014) Umożliwia jej to prowadzenie wszechstronnego i bogatego programu rehabilitacyjnego.
 • Posiada umiejętność prowadzenia gimnastyki korekcyjnej i gimnastyki leczniczej w różnych jednostkach chorobowych
 • Prowadzi aqua-aerobik
 • Prowadzi indywidualną terapię w wodzie urządzeniem Krabat Pirat, głównie w dysfunkcjach neurologicznych
 • Wykorzystuje elementy metody neuromobilizacji, która ma na celu normalizowanie zakłóconej pobudliwości i likwidację podrażnień układu nerwowego
 • Instruktor podnoszenia ciężarów osób niepełnosprawnych
 • Posiada certyfikat ukończenia kursu masażu bańką chińską oraz wysoką umiejętność wykonywania masażu twarzy szyi i dekoltu
 • Swoją wiedzę na bieżąco poszerza na specjalistycznych kursach i szkoleniach

          bis20141107 111755 bis20141107 1121061  bis20141107 112131